שלח
קורס עזרה ראשונה לחשמלאים
הקורס היה מהנה ביותר.. גם למדנו המון וגם נהנו.. המדריכה הייתה מקסימה,שלטה בחומר ופשוט נהנתי להיות בשיעורים... קורס זה עזר לי מאוד תודה (:
דיאנה ז. 10/08/2018

קורס עזרה ראשונה לחשמלאים

עזרה ראשונה לחשמלאים

נכון להיום כל חשמלאי שעובד על מתקן מתח גבוה של 1000 וולט ויותר מחויב בקורס עזרה ראשונה לחשמלאים. במאמר זה נסביר מה החוק אומר ומה כולל קורס עזרה ראשונה המיועד לחשמלאים מוסמכים.קהל יעד:

חשמלאים

תכני ההדרכה:

בהדרכה ניתן לשלב את התכנים הבאים:


ניתן לשלב תכנים נוספים וכן תכנים הנוגעים לעזרה ראשונה בילדים ותינוקות בהתאם לבקשת הלקוח.עזרה ראשונה בתחום החשמל - החוק

בהתאם לתקנות החשמל התשמ"ה 1985 אחד מתנאי החובה לקבלת רישיון עבודות חשמל במתח גבוה הינו סיום קורס עזרה ראשונה לנפגעי חשמל, קורס בטיחות מתקני חשמל במתח גבוה ועמידה בבחינות בנושאים אלו. דהיינו, כל חשמלאי שעובד על מתקנים חשמליים במתחים גבוהים (מינימום אלף וולט), חייב בתעודת גמר של קורס עזרה ראשונה לנפגעי חשמל. קורס עזרה ראשונה לחשמלאים באמצעות המומחים של חברת 'אמיתי הדרכות עזרה ראשונה' נועד להבטיח למגיש מאומן בחברת החשמל את אותם הכלים אשר יאפשרו לו להתמודד עם מצבי חירום רפואיים אשר עלולים להתרחש בשטח או במבנה סגור. מצבים כמו למשל נפילה מגובה, פגיעת ראש, שברים, מצבי חירום ועוד. הקורס נחלק להדרכה עיונית תיאורטית ולחלק המעשי. החלק העיוני מוגש באמצעות מצגת מרתקת הכוללת סרטונים. לאחר מכן יתקיימו הדגמה ותרגול על בובת החייאה וכן תרגול שימוש בציוד חבישה. ניתן להחליט על העברת ההדרכה במתחם סניף חברת החשמל בו מעוניינים או להגיע אל הסניף הראשי של חברת אמיתי. קורס עזרה ראשונה לחשמלאים מורכב ממספר מפגשים וכולל סך הכל 22 שעות אקדמאיות. קורס ריענון יהיה בהיקף של 8 שעות. חלק מנושאי הלימוד יכללו מבוא לעזרה הראשונה, עקרונות האנטומיה והפיזיולוגיה, מהו מצב חירום, סכמת ההחייאה הבסיסית, סילוק גוף זר, מבוא לטראומה, פגיעות בחלקים שונים של הגוף, מהו הלם ועוד. בסיום הקורס המשתתפים יקבלו תעודת השתתפות אישית המוכרת על ידי משרדי הממשלה.חובת תיק עזרה ראשונה לחשמלאים

מבחינת חברת החשמל עזרה ראשונה מוגדרת כטיפול הראשוני אותו אפשר להעניק במקום העבודה. לכל צוות נייד של חברת החשמל ולכל העובדים במרחבים פתוחים חייב להיות ערכה ניידת לעזרה ראשונה. נכון להיום קיימת חובת החזקת ארגז עזרה ראשונה וערכה ניידת וזאת בהתאמה למספר העובדים באותו המקום. רק מגיש מאומן, כלומר אותו אדם שעבר קורס עזרה ראשונה לחשמלאים ומונה על ידי המעסיק להגיש עזרה ראשונה, יוכל להשתמש בפריטים בתיק עזרה ראשונה. לכל 150 עובדים יהיה ארגז אחד.מסגרת ההדרכה:

היקף הדרכת עזרה ראשונה נקבע בהתאם לתכנים הרצויים, יכולת התקציב והזמן:
הדרכה של עובדים בודדים ניתן לבצע גם במסגרת הדרכת עזרה ראשונה מתוקשבת.

מאפיינים כלליים:

ההדרכה מועברת בעזרת מצגת ממוחשבת המשלבת סרטונים מרתקים וכוללת הדגמה ותרגול של המשתתפים על בובות החייאה בגדלים שונים ובעזרת ציוד חבישה וקיבוע.

לצורך העברה מיטבית של החומר ואפשרות תרגול מספקת מספר המשתתפים המומלץ בהדרכת עזרה ראשונה הוא עד 25 משתתפים.

את ההדרכה ניתן לקיים במתחם הלקוח בכל רחבי הארץ.

מועד ושעת ההדרכה נקבע על-ידי הלקוח בגמישות מלאה, ניתן לקיים הדרכה גם בשעות אחה"צ והערב.

תעודות השתתפות אישיות מונפקות לכל המשתתפים בהדרכה.

נשמח לעמוד לרשותכם לייעוץ בנוגע לתכנון ההדרכה שלכם חינם וללא התחייבות.
לקבלת פרטים נוספים התקשרו למשרדנו: 03-6023931
או מלאו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם:

שלח